Telefon: 0212 219 00 12 - 0532 500 05 80

Instagram

Google Map

Blog

Home  /  Estetik Haberler   /  Estetik Ameliyatı Öncesinde Yapılan 4 Hata

Estetik Ameliyatı Öncesinde Yapılan 4 Hata

Günümüzde estetik cerrahi uygulamaları giderek artan oranlarda tercih ediliyor çünkü artık tıp çok ileride bir teknolojiyi kullanıyor. Sanılanın aksine insanlar estetik ameliyatları keyfi nedenlerle olmuyorlar. Büyük oranda insanlar sağlık sorunları nedeniyle bu tip çözümleri tercih ediyor.

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu, bu tip çözümleri arayan hastaların cerrahi uygulamalar öncesinde en çok yaptıkları 4 hata.

  • Maliyete Dayalı Karar Verme

Elbette bütçe önemli bir konu. Ancak aklınızda tutmanız gereken en önemli nokta sağlıklı ve doğru uygulamayı yapacak yetkin doktor ve koşulları bulmaktır. ‘Ucuz alan iki kere öder’ atasözünü anımsarsak indirimli ya da kampanyalı ameliyat yapan kurum ve kuruluşlardan uzak durun!

 

  1. Onda Var Bende de Olsun

Hastaların çoğunda gözlemlediğim bir davranış biçimi. Sosyal medyada, ünlülerde ya da yakın çevresinde gördüğü bir sonucu hemen karar verip gerçekleştirme isteği ile geliyorlar. Bu tarz seçimler çoğu kez doğru sonuçlar vermiyor maalesef. “Arkadaşımda gördüm ben de istiyorum” mantığı işe yaramaz. Cerrahi önemli bir süreçtir ve kalıcılığı ile hayatınıza etki eder.

 

  1. Yeterli Araştırma Yapmamak

Vücudunuzun herhangi bir yerinden ameliyat olmak önemli bir konudur. Öncesinde iyice araştırma yapmak, doktorla görüşmek ve sağlıklı sonuçlar alabilmek bir süreci kapsar. Hatta imkânınız varsa birden fazla doktor ile görüşerek farklı fikirleri almanızda da fayda vardır. Her ameliyat bir risk içerdiği için soru sormak için zaman ayırmaktan kaçınmayın.

 

  1. Uygun Olmayan Ortamlarda Ameliyat Olmak

Mutlaka ama mutlaka operasyonlar uygun hastane ortamında yapılmalıdır. Enfeksiyon riski önemli sonuçlara yol açabilir. Bu nedenle ameliyatlarınızı ruhsatlı ve güvenliğinden emin olduğunuz ortamda olmanız gerekir. O nedenle klinik ortamı yerine mutlaka hastane ortamını tercih ediniz.